XXIX Niedziela w ciągu roku – 16.10.2022


 OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela zwykła

16 października 2022 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego i w sobotę uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
  3. Dziś w 44. rocznicę wyboru Papieża św. Jana Pawła II obchodzimy XXII Dzień Papieskipod hasłem: „Blask Prawdy”. Przez całą niedzielę odbywa się zbiórka do oznaczonych puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Natomiast wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, rozprowadzają papieskie kremówki, z których dochód jest przeznaczony na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.
  4. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii i w sklepiku. Na stronie parafii jest również dostępny formularz do zgłaszania wypominek.
  5. Zachęcamy do lektury i kupna czasopism: Rycerza Niepokalanej, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Idziemy. Zachęcamy również po Mszy św. do wizyty w naszej bibliotece.
  6. W minionych tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisława Malinowska, l. 82 z ul. Umińskiego, Paweł Mruk, l. 67, Paweł Sakrajda, l. 82 z ul. Bohomolca, Irena Jędrzejczyk, l. 85 z ul. Makuszyńskiego, Mieczysław Adamiak, l. 83 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek