XXVIII Niedziela w ciągu roku – 9.10.2022

DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela zwykła

9 października 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę święto 100 rocznicy poświęcenia Bazyliki katedralnej w Łodzi.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.
  3. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. Przez całą niedzielę będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Natomiast wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, będą rozprowadzać papieskie kremówki, z których dochód będzie przeznaczony na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. W przyszłą niedzielę również taca gospodarcza.
  4. W przyszłą niedzielę także, podczas Mszy św. o godz. 14.00 zainaugurujemy Apostolstwo Margaretki jako szczególnej formy modlitwy za kapłanów z naszej parafii. Zapraszamy na tą Msze św. osoby, które podjęły się tego zobowiązania, jak również chętnych do tej modlitwy. Kontakt z o. Krzysztofem.
  5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez listopad lub w piątki w ciągu roku. Przy kiosku można zaopatrzyć się w kartki do wypominek. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii lub w kiosku. Na stronie parafii jest również dostępny formularz do zgłaszania wypominek. Bóg zapłać za wszelkie składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii.
  6. Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej nr 174 im. Jana Machulskiego zachęca do oddawania głosów na projekty w budżecie obywatelskim, dotyczące budowy boiska i modernizacji terenu wokół szkoły. Projekty mają numery: L005, L007 i L008. Celem przedsięwzięcia jest, aby teren wokół szkoły był bezpieczny i przyjazny mieszkańcom naszego osiedla. Jednocześnie Szkoła zaprasza w najbliższą środę, 12 października w godz. 14.00 – 17.00 na piknik.
  7. Zachęcamy do lektury i kupna czasopism: Rycerza Niepokalanej, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Idziemy. Zachęcamy również po Mszy św. do wizyty w naszej bibliotece.
  8. W minionych tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef Lesiak, l. 84 z ul. Felińskiego; Mirosław Tomczyk, l. 83 z ul. Dąbrowskiego, Waldemar Ganczarek, l. 64 z ul. Gersona, Cecylia Włodarczyk, l. 90 z ul. Dąbrowskiego, Stanisław Marchewa, l. 90 z ul. Gersona, Zbigniew Grusiecki, l. 69 z ul. Umińskiego, Genowefa Kozłowska, l. 83 z ul. Felińskiego, Krystyna Kowalczyk, l. 73 z ul. Chłędowskiego, Michał Kozak, l. 40 z ul. Rydla, Ryszard Szymański, l. 68 z ul. Leśmiana, Jerzy Kujawa, l. 82 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek