XXVII Niedziela w ciągu roku – 2.10.2022

DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela zwykła

2 października 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Franciszka z Asyżu, w środę uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
  2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych o godz. 18.00.
  3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 14.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; po Mszy w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci.
  4. Jutro po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.00, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka.
  5. Od października rozpoczynamy przy naszej parafii cykl miesięcznych spotkań dla osób starszych. Są to wykłady, realizowane pod szyldem AMBASADORÓW ODNALEZIONYCH NADZIEI we współpracy z naszą parafią. Prowadzącą spotkania jest p. dr Monika Mularska-Kucharek. Pierwsze spotkanie, w sali duszpasterskiej, w najbliższy wtorek o godz. 17.00; temat – „To nie tak miało być…” czyli jak radzić sobie z życiowymi trudnościami? Celem wykładu jest uświadomienie słuchaczom, jak istotne znaczenie w radzeniu sobie z trudnościami ma nasza osobowość oraz w jaki sposób konstruktywnie rozwiązywać problemy.
  6. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 różaniec i Komunia św.; litania do Serca Jezusowego po Mszy o godz. 8.45 i w czasie nabożeństwa różańcowego. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  7. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez listopad lub w piątki w ciągu roku. Przy kiosku można zaopatrzyć się w kartki do wypominek. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w kancelarii lub kiosku. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz zaznaczanie: miesięczne lub roczne. Od poniedziałku przyjmujemy intencje na przyszły rok.
  8. Zachęcamy do lektury i kupna czasopism: Rycerza Niepokalanej, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Idziemy. W kiosku można również nabyć zioła i dewocjonalia. Zachęcamy również po Mszy św. lub w tygodniu do wizyty w naszej bibliotece.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mirosław Dratwicki, l. 72 z ul. Zapolskiej, Jerzy Żłobiński, l. 74 z ul. Gojawiczyńskiej, Anna Tkacz, l. 84 z ul. Felińskiego, Stefan Jędrzejczak, l. 75 z ul. Śląskiej, Julia Janas, l. 94 z ul. Kadłubka, Tadeusz Górczyński, l. 85 z ul. Dąbrowskiego, Florian Świtalski, l. 93 z ul. Bałuckiego, Daniela Korycka, l. 85 z ul. Rydla, Jadwiga Hyżyńska, l. 83 z ul. Dąbrowskiego, Teresa Kamińska, l. 69 z ul. Gersona, Władysława Kamińska, l. 94 z ul. Zapolskiej. Wieczny odpoczynek