XXIV Niedziela zwykła – 11.09.2022

XXIV Niedziela Zwykła

11 września 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, w sobotę Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka.
  2. We wtorek po Mszy o godz. 18.30 zapraszamy nanabożeństwo fatimskie wokół kościoła.
  3. W środę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, w kościele odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi FZŚ.
  4. W sobotę 17 września odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Koszt wyjazdu 30 zł, informacje i zapisy u o. Tomasza.
  5. Spotkania dla młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania:

Klasy VII, 18 września, po Mszy o godz. 11 – zapraszamy z rodzicami

Klasy VIII, 25 września, po Mszy o godz. 11 – zapraszamy z rodzicami

Klasy I szkół ponadpodstawowych – 25 września, po Mszy św. o godz. 18.30; deklaracje dla osób, które w przyszłym roku przystąpią do bierzmowania do pobrania ze strony internetowej lub w kancelarii.

6. Spotkanie dla katechetów, uczących w szkołach na terenie naszej parafii, w piątek, 16 września, po Mszy św. wieczornej, w klasztorze.

1. Przyszła niedziela jest niedzielą tacy gospodarczej, natomiast w kiosku do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Idziemy, zioła, dewocjonalia. Zapraszamy także dzisiaj i w tygodniu do naszej biblioteki. W kiosku i w bibliotece można nabyć książeczkę o naszej parafii.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Chmiel, l. 82 z ul. Rydla; Jadwiga Młudzik, l. 79 z ul. Felińskiego; Barbara Skomiał, l. 82 z ul. Umińskiego; Wielisława Lombardowicz, l. 80 z ul. Dąbrowskiego; Franciszek Kozłowski, l. 86 z ul. KWP; Marianna Kuciel, l. 97 z ul. Felińskiego; Anna Kozłowska-Ruszat, l. 76 z Al. Rydza-Śmigłego; Halina Florczak, l. 90 z ul. Gersona. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie