XXIII Niedziela w ciągu roku – 4.09.2022

XXIII Niedziela Zwykła

4 września 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek święto Narodzenia NMP, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce.
  2. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla starszych o godz. 11.00; Zapraszamy również do zespołów muzycznych istniejących przy naszej parafii: we czwartki, po Mszy wieczornej – próba scholi młodzieżowej, zapraszamy również instrumentalistów; w środy, po Mszy wieczornej – chóru, natomiast w soboty, o godz. 11.00 – spotkanie scholi dziecięcej. W piątek, po Mszy wieczornej, zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, natomiast w sobotę na Mszy św. o godz. 8.45 spotyka się wspólnota FZŚ.
  3. Czciciele św. Michała Archanioła zapraszają do wspólnej modlitwy o pokój, w kaplicy adoracji, w każdy wtorek o godz.16.00.
  4. W sobotę 17 września odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Koszt 30 zł, zapisy u o. Tomasza.
  5. W kiosku do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Idziemy oraz Rycerz Niepokalanej, zioła, dewocjonalia. Zapraszamy także dzisiaj i w tygodniu do naszej biblioteki. W kiosku i w bibliotece można nabyć książeczkę o naszej parafii.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Alicja Janowska, l. 85 z ul. Kadłubka; Zdzisław Świątek, l. 65 z ul. Wyższej; Helena Klat, l. 83 z ul. Felińskiego; Stanisław Kowalczyk, l. 80 z ul. Kadłubka; Marian Szamburski, l. 70 z ul. KWP; Anna i Janusz Soleccy z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie