Uroczystość św. Maksymiliana – 14.08.2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła

Uroczystość Św. Maksymiliana Kolbego

14 sierpnia 2022 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jacka, w sobotę – św. Bernarda.
  2. Z racji dzisiejszej uroczystości Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył Radosław Tomczak, proboszcz i przełożony w naszym sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach; po tej Mszy również procesja eucharystyczna; od godz. 14.30 rozpoczniemy natomiast XI Święto Rodziny. W ramach festynu zapraszamy w sposób szczególny na godz. 20.30 do wirydarza klasztornego na koncert zespołu P.G.R. i Witold Janiak Trio. Więcej informacji na temat przygotowanych atrakcji na banerach, na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym parafii.
  3. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Z racji naszego parafialnego święta jutro podczas Mszy św. o godz. 18.30 razem z Kościołem domowym chcemy modlić się w int. rodzin naszej parafii. W czasie adoracji po tej Mszy będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla rodzin. O godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie z NIEzwykłymi kobietami, natomiast o godz. 20.30 koncert Zespołu Kosy. Po Mszach św. wolontariusze inicjatywy Zupa na Pietrynie będą zbierali ofiary na rzecz pomocy osobom będącym w kryzysie bezdomności.
  4. W kiosku do nabycia prasa katolicka, zapraszamy również dzisiaj i w tygodniu do biblioteki. W kiosku oraz w bibliotece można również nabyć za dobrowolną ofiarę książeczkę o naszej parafii i kościele. Oprócz krótkiej historii pozycja zawiera liczne zdjęcia kościoła oraz spis wszystkich franciszkanów pracujących na Dąbrowie od początku istnienia naszej parafii.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Nowak, l. 74 z ul. Rydla, Szczepan Furmanik, 69 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…