XIX Niedziela w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

7 sierpnia 2022 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek – św. Dominika, we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca, w czwartek – św. Klary.
  2. W sobotę po Mszy o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  3. W niedzielę, 14 sierpnia, będziemy obchodzić rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Jest to jednocześnie uroczystość patronalna naszej parafii. Porządek mszy św. niedzielny; Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył o. Radosław Tomczak, proboszcz i przełożony w naszym franciszkańskim sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach; po tej Mszy również procesja eucharystyczna; od godz. 14.30 rozpoczniemy XI Festyn Rodzinny. Więcej informacji na temat zaproszonych zespołów, gości i przygotowanych atrakcji na banerach, na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym parafii. Zachęcamy w ramach przygotowania do odpustu do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji od godz. 8.30 do 18.30. Niech to będzie czas błagania o pokój na Ukrainie i o nawrócenie naszej parafii.
  4. Grupy parafialne organizują pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystość odpustową w dniu 26 sierpnia (piątek). Zapisy dzisiaj po Mszach św. w kiosku i bibliotece, natomiast w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 przy wyjściu z kościoła od strony parku.
  5. W kiosku do nabycia prasa katolicka, zapraszamy również do dzisiaj i w tygodniu biblioteki.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marian Wnukow, l. 83 z ul. Nałkowskiej, Barbra Jabłońska, l. 88 z ul. Śląskiej, Mariusz Chorubski, 41 z ul. KWP, Sławomir Rybicki, l. 71 z ul. Broniewskiego, Marianna Bąbol, l. 91 z ul. Broniewskiego, Halina Adamek, l. 71 z ul. Kadłubka, Zenon Kowalski, l. 72 z ul. Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…