XVIII Niedziela w ciągu roku – 31.07.2022

XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022 r.

1. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; we wtorek święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli; w czwartek wspomnienie
    św. Jana Marii Vianney’a; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
  3. We wtorek w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za dusze w czyśćcu cierpiące.
    W naszej franciszkańskiej parafii przy ul. Rzgowskiej w tym dniu o godz. 18.00 Msza św. odpustowa.
  4. I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele i Mszę św. W I piątek zachęcamy do spowiedzi podczas Mszy św. i do Komunii wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
    W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  5. Dnia 14 sierpnia, za 2 tygodnie w niedzielę, obchodzimy uroczystość odpustową
    św. Maksymiliana
    Mszy św. o godz. 12.30 z procesją eucharystyczną będzie przewodniczył o. Radosław Tomczak, proboszcz i przełożony w naszym franciszkańskim sanktuarium w św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach. W tym dniu również od godz. 14.30 rozpoczniemy XI Festyn Rodzinny. Natomiast trzy dni przed odpustem odbędzie się wspólnotowa adoracja eucharystyczna grup parafialnych. Z tej racji w przyszłą sobotę,
    na godz. 9.00, O. Proboszcz zaprasza, w miarę możliwości wakacyjnych, na spotkanie przedodpustowe przedstawicieli grup parafialnych.
  6. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W kiosku do nabycia prasa katolicka, zapraszamy również do biblioteki.
  7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Sławomir Herman, l. 63, z ul. Nałkowskiej, Elżbieta Grusiewcz, l. 75 z ul. Kadłubka, Andrzej Adamczyk, l. 62 z ul. Nałkowskiej, Jadwiga Balcerzak, l. 80 z ul. Anczyca; Włodzimierz Kaczmarek, l. 77 z ul. Felińskiego, Katarzyna Będkowska, l. 60 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek….