XVI Niedziela w ciągu roku – 17.07.2022

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lipca 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy.
  2. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę pod koniec wszystkich Mszy świętych będzie odmawiana modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszach nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingu przed kościołem.
  3. Dzisiejsza taca jest tacą gospodarczą. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można do godz. 14.00 nabyć w kiosku, a potem w zakrystii. Zapraszamy również dzisiaj, jak i w tygodniu do naszej biblioteki.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Komaracka, l. 84 z ul. Gałczyńskiego, Eugeniusz Bednarek, l. 71 z ul. Umińskiego, Zofia Dwojacka, l. 81 z ul. Broniewskiego, Mieczysława Dziasek, l. 98 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…