XIV Niedziela w ciągu roku – 3.07.2022

XIV Niedziela Zwykła

3 lipca 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę bł. Marię Teresę Ledóchowską, w piątek św. Jana z Dukli, w sobotę św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej br. Rafała, kleryka z naszego franciszkańskiego seminarium w Łagiewnikach. Będzie przebywał u nas na praktyce wakacyjnej do 31 lipca. Życzymy mu wielu łask Bożych i błogosławionego pobytu na Dąbrowie.
  3. Od jutra, po Mszach świętych wieczornych, ponownie będą odprawiane nabożeństwa: w poniedziałek – do św. Franciszka, we wtorek – do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – do św. Maksymiliana oraz w piątek o g. 18.00 – wypominki.
  4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo godziny świętej i Mszę św. w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich.
  5. W miesiącach wakacyjnych:
  • Kancelaria parafialna będzie czynna następująco: we wtorki i czwartki przed południem w godz. 9.00-10.00, od poniedziałku do piątku popołudniu w godz. 16.30-18.00.

• Od jutra nie będzie Mszy św. w dni powszednie o g. 8.45;

1. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W kiosku do nabycia prasa katolicka, w tym lipcowy numer Rycerza Niepokalanej. Można również nabyć dewocjonalia i zioła o. Grzegorza. Zapraszamy również dzisiaj i od środy do piątku popołudniu do biblioteki.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Marzyjan, l. 82 z ul. Staffa, Grzegorz Szymański, l. 53 z ul. Makuszyńskiego, Jadwiga Jedynak, l. 83 z ul. Dąbrowskiego, Henryka Stańczak, l.95 z ul. Kadłubka, Alicja Figiel, l. 94 z ul. Makuszyńskiego, Henryk Smug, l. 76 z ul. Wyższej, Paweł Kowalski, l. 63 z ul. Bałuckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie