XIII Niedziela w ciągu roku – 26.06.2022

XIII Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  2. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
  3. W tym roku wspólnota FZŚ obchodzi 40 rocznicę erygowania przy naszej parafii. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 18.30.
  4. W czwartek ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją.
  5. I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi podczas każdej Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 8.45 i 18.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; w tym dniu zapraszamy również na nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  6. W miesiącach wakacyjnych:
  • Od jutra Msza św. o godz. 7.00 bez Jutrzni; kancelaria parafialna będzie czynna następująco: we wtorki i czwartki przed południem w godz. 9.00-10.00, od poniedziałku do piątku popołudniu w godz. 16.30-18.00.

• Od poniedziałku, 4 lipca – nie będzie Mszy św. w dni powszednie o g. 8.45;

• W I piątki nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem wezwań indywidualnych.

1. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
  2. W ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą zebraliśmy 7260 zł, natomiast do puszek na rzecz Ukraińców przebywających w klasztorze 3240 zł. Na kościół złożono ofiary indywidualne: 1×400 zł, 1×200 zł, 6×50 zł. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  3. W kiosku do nabycia prasa katolicka, w tym najnowszy numer Rycerza Niepokalanej Miłujcie się. W Niedzieli przeczytamy o owocach kończącego się Roku Rodziny i przekazywaniu wiary młodemu pokoleniu. W Gościu Niedzielnym poznamy Zgromadzenie Sercanek. Idziemy pisze o sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Przewodnik Katolicki zawiera dodatek5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień lipca.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jadwiga Jeziorska, l. 85 z ul. Staffa, Maria Niewiadomska, l. 87 z ul. Nałkowskiej, Sabina Kubera, l. 88 z ul. Dąbrowskiego, Barbara Pieczyńska, l. 89 z ul. Gojawiczyńskiej.. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…