XII Niedziela w ciągu roku – 19.06.2022

XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
  3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkół z terenu naszej parafii będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa czerwcowego przed Najświętszym Sakramentem w łączności z wieloma parafiami Polski dokonamy uroczystego poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi oraz wyznamy Jezusa Chrystusa Królem i Panem swojego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Jest to także dzień imienin o. Jana Kołodziejskiego z naszej wspólnoty. Polecamy go waszej modlitwie. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje post.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary złożone na kościół składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w środy o godz. 18.30 podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Prasa katolicka do nabycia dzisiaj w bibliotece. Zapraszamy również do niej w tygodniu, od środy do piątku popołudniu.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bożenna Kołodziejska, l. 71 z ul. Nałkowskiej, Mirosław Sikora, l. 73 z ul. Leśmiana, Jolanta Krępska, l. 61 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…