Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolantę, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.30, której nie będzie. Po Mszy z homilią o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ulicą Tatrzańską, następnie ulicami Rydla, Anczyca i Felińskiego do kościoła. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: FZŚ, FGP; II: Kościół domowy; III: Odnowa w Duchu Świętym, IV: Żywy Różaniec, Asysta. Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy asystę oraz chętnych do niesienia sztandarów i feretronów. Dotychczas ogromną część osób niosących sztandary, feretrony i inne przedmioty procesyjne stanowiły osoby w podeszłym wieku. Na ich prośbę zwracamy się do Parafian o pomoc w niesieniu tych przedmiotów, w godnym reprezentowaniu Parafii. Niech będzie widać, że tradycja jest ważnym elementem naszej tożsamości i że są kolejne pokolenia gotowe, by pielęgnować wartości i zwyczaje przodków. Osoby chętne do pomocy w dekorowaniu placu kościelnego zapraszamy we wtorek, o. godz. 8.00. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół kościoła. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 19.15 przed kościołem.
  1. W poniedziałek przedpołudniem kancelaria nieczynna. Również jutro zapraszamy na godz. 17.45 na fatimskie nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną, w czasie której odśpiewamy litanię Serca Pana Jezusa.
  2. Do przyszłej niedzieli wydłużamy zbiórkę żywności długoterminowej oraz podstawowych środków chemicznych na rzecz mieszkańców miejscowości Poninka. Dary można składać w korytarzu przy kancelarii. Zostaną one przekazane pracującym tam siostrom służebniczkom.
  3. Dzisiaj przychodnia Caritas Archidiecezji Łódzkiej przeprowadzi dla chętnych przesiewowe badanie słuchu. Bezpłatne badanie odbędzie się w salce duszpasterskiej w godzinach 8.30 – 14.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  4. Zapraszamy osoby chętne do przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła do zgłaszania się w kancelarii lub u o. Konrada. Obrzęd nałożenia szkaplerza odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapisy do jutra.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. Dzisiaj, jak również w tygodniu jest otwarta nasza parafialna biblioteka.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jerzy Włodarczyk, l. 75 z ul. Gersona, Genowefa Pintara, l. 93 z ul. Gojawiczyńskiej, Helena Zając, l. 75, Henryk Wosiński, l. 71 z ul. Deotymy, Zofia Pira, l. 95 z ul. Poselskiej, Elżbieta Wędzisz, l. 83 z ul. Gałczyńskiego, Michał Rudzki, l. 48 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie