XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej na rzecz kościoła i klasztoru. Została zebrana kwota w wysokości 9533 zł. Złożono także indywidualne ofiary na kościół: 1×1000 zł, 1×400 zł, 3×200 zł, 2×100 zł, 1×20 zł. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość.
  2. Zgodnie z zapowiedzią dziś do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej, natomiast w przyszłą niedzielę, zgodnie z zarządzeniem naszego Arcybiskupa, do puszek będą zbierane ofiary na rzecz Libanu. List ks. Arcybiskupa jest zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  3. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc abstynencji. Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie zachęcamy do podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w czasie wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. Niech decyzja o zachowaniu abstynencji od alkoholu w sierpniu stanie się początkiem błogosławionej drogi trzeźwości dla wszystkich rodaków.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku (do godz. 14.00) lub w zakrystii (po godz. 14.00). Niedziela przypomina postać bpa Jana Kulika, biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o św. Kindze, natomiast Idziemy pisze o łasce starości. Zapraszamy również do naszej biblioteki.
  5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Janina Kubis, l. 83, z ul. Felińskiego, Danuta Banaszczyk, l. 74 z ul. Dąbrowskiego, Stefania Trzcińska, l. 91 z ul. Deotymy. Wieczny odpoczynek