XV Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła

11 lipca 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy prace remontowe, związane z zabezpieczaniem przed zalewaniempiwnic klasztoru, jak i dolnego kościoła podczas każdorazowych opadów deszczowych. Związane jest to również z wysokim poziomem wód gruntowych. Prace obejmują czyszczenie kanalizacji wokół kościoła i klasztoru, osuszanie zalanych pomieszczeń, budowę wewnętrznych studni odprowadzających wodę gruntową, zakładanie nowej izolacji od strony północnej klasztoru. Koszt zaplanowanych prac na razie trudno oszacować. Zwracamy się do Parafian i osób związanych z naszą parafią o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel będzie można składać na tacę w III niedzielę każdego miesiąca, czyli począwszy od przyszłej niedzieli. Chcemy przeznaczać ją na sprawy remontowo-inwestycyjne. Za wszelkie składane ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. We wtorek, 13 lipca, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo fatimskie.
  3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 25 lipca br. (niedziela). Koszt 40 zł. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 w kościele, od strony parku lub telefonicznie: numer podany na tablicy ogłoszeń.
  4. Poszukujemy kucharek/kucharzy do pracy w kuchni klasztornej. Osoby zainteresowane szczegółami związanymi z pracą O. Proboszcz zaprasza do kancelarii parafialnej.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w kiosku (po godz. 14.00 w zakrystii). Gość niedzielny oraz Niedziela przypominają czytelnikom postać św. Benedykta, patrona Europy i pytają, czy jego Reguła pasuje do współczesności. Przewodnik katolicki pisze o nowych zasadach formacji księży oraz o tzw. „nowych prawach człowieka” wg Parlamentu Europejskiego. A w Idziemy w kontekście beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia znajdziemy odpowiedź na pytanie, „kiedy Kościół ma pewność, że zdarzył się cud?”. Jest również kolejny numer Rycerza Młodych.
  6. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Zbigniew Siuda, l. 76 z ul. Dąbrowskiego, Ryszard Zakrzewski, l. 81 z ul. Gałczyńskiego, Andrzej Zmuda, l. 68 z ul. Leśmiana, Zdzisław Mrozik, l. 43 z ul. Nałkowskiej, Jadwiga Krześniak, l. 66 z ul. KWP, Genowefa Czerwiec, l. 90 z ul. Gałczyńskiego, Adam Kraśkiewicz, l. 44 z ul. Nałkowskiej. Wieczny odpoczynek…