XIII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy polecać osobę solenizanta z naszej wspólnoty klasztornej, br. Pawła Smutka. Natomiast przeprowadzona tego dnia zbiórka na tacę przeznaczona jest na Daninę Św. Piotra.
  2. I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele i Mszę św. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi podczas Mszy św. i do uczestnictwa we Mszy św. oraz Komunii wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec, o godz. 8.00 będzie Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  3. W najbliższym czasie z racji chorobowego i urlopu p. Organistki, Msze św. w tygodniu będą recytowane.
  4. Od czwartku, po Mszach świętych wieczornych, ponownie będą odprawiane nabożeństwa:
    w poniedziałek – do św. Franciszka, we wtorek – do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – do św. Maksymiliana oraz w piątek o g. 18.00 – wypominki.
  5. W miesiącach wakacyjnych:
  • Od czwartku, 1 lipca – nie będzie Mszy św. w dni powszednie o g. 8.45;
  • W I piątki nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem wezwań indywidualnych;
  • Kancelaria parafialna, już od jutra, będzie czynna w dni powszednie w godzinach: od 9.30 do 10.30 oraz od 17.00 do 18.00.
  1. Czciciele św. Michała Archanioła i Biuro Radia Maryja organizują 11 września 2021 r. pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Koszt 70 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja i pod nr tel. podanym w gablocie.
  2. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
  3. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W kiosku do nabycia prasa katolicka.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa Krawczyk, l. 91 z ul. KWP, Anna Kołacińska, l. 87 z ul. Dąbrowskiego, Halina Wagner, l. 82 z ul. Zapolskiej, Stanisława Woszczyk, l. 86 z ul. Dąbrowskiego, Marek Marczak, l. 62 z ul. Chłędowskiego, Jan Bednarek, l. 67 z ul. Gojawiczyńskiej, Stefania Marganiec, l. 84 z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…