XII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna wyjątkowo tylko w godzinach popołudniowych.

2. Nabożeństwo czerwcowe sprawowane jest codziennie o godz. 18.00.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin o. Jana Kołodziejskiego i o. Jana Skoniecznego z naszej wspólnoty. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę w int. Solenizantów podczas Mszy św. wieczornej.
  4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie sprawowana w piątek 25 czerwca o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców. W tym dniu także grupa naszej młodzieży z klas I licealnych, podczas Mszy św. o godz. 18.30 przyjmie z rąk bp Marka Marczaka sakrament bierzmowania. Spotkania przygotowawcze dla nich w poniedziałek i środę o godz. 19.15, natomiast w czwartek od godz. 17.30 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków.
  5. Przypominamy, że od dzisiaj zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
  6. Dnia 11 lipca organizowana jest coroczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Zapisy w Biurze radia Maryja w czwartki od godz. 8.00 do 10.00 lub telefonicznie, nr na tablicy ogłoszeń. Natomiast w dniach 15-18 lipca 2021 FZŚ z naszej franciszkańskiej parafii na Rzgowskiej organizuje Pielgrzymkę „Śladami Jana Pawła II”. Szczegółowy program w gablocie i przy wyjściu z kościoła.
  7. W ubiegłą niedzielę. zbierane były ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej; zebrano 870 zł. Za wszelkie ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. W przyszłą niedzielę kazania poświęcone tematyce Franciszkańskiego Zakonu Świeckichbędzie głosił o. Stanisław Ziemiński, asystent naszej prowincji ds. III Zakonu. Po Mszach będzie zbierał ofiary na rozwój nowopowstałej Szkoły Franciszkańskiej, przy naszym klasztorze przy ul. Rzgowskiej.
  9. W kiosku do nabycia prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, Przewodnik katolicki,Idziemy oraz nowy numer l’Osservatore Romano i miesięcznika Miłujcie się.
  • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Genowefa Wronka, l. 87 z ul. Gojawiczyńskiej, Alicja Perkowska, l. 91 z ul. Gałczyńskiego i Maria Hajdas, l. 85 z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…