VI Niedziela Wielkanocy – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocy

9 maja 2021 r.

1. Abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej do dnia 30 maja dla wszystkim wiernych archidiecezji, a także osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy św. nie jest obciążona grzechem. Jednocześnie w związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 135 osób.
  2. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie o godz. 18.00.
  3. W czwartek 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W związku z pandemią nabożeństwo fatimskie połączymy z nabożeństwem majowym.
  4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Będzie odmawiana w ramach nabożeństwa majowego.
  5. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kilkoro dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 12.30 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca maja taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku. Majowy Rycerz Niepokalanejpoświęcony jest szczególnie Matce Bożej, a temat numeru to Panna nad pannami. Z Niedzielidowiemy się jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej oraz jak zostać pustelnikiem. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o objawieniach Matki Bożej. Idziemy pisze o diakonacie kobiet. W Przewodniku Katolickim poznamy komunijne rewolucje. Dostępne są również zioła o. Grzegorza.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Pawłowski, l. 67 z ul. Deotymy, Zbigniew Marchewa, l. 65 z ul. Felińskiego, Alicja Staroń, l. 66 z ul. Makuszyńskiego, Władysław Gryglik, l. 84 z ul. Ejsmonda, Zbigniew Dzięgielwski, l. 74 z ul. Rydla, Kazimierz Tyraj, l. 65 z ul. Gojawiczyńskiej, Janina Wiktorek, l. 92 z ul. Umińskiego, Krystyna Cis, l. 66 z ul. Sosnowieckiej, Marianna Retelewska-Chodakowska, 83 z ul. KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…