III Niedziela Wielkanocy – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocy

18 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną pod hasłem: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie
    (J 6, 35). Rozpoczyna ona XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który pod tym samym hasłem trwa do soboty, 24 kwietnia br.
  2. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, w ramach nabożeństwa ku czci św. Józefa, będziemy się modlić w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii.
  3. W piątek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Tego dnia o godz. 17.00 zostanie odprawione w naszym kościele nabożeństwo Drogi światła. Jest to nabożeństwo wielkanocne przypominające Drogę Krzyżową, ale treścią związane z Jego zmartwychwstaniem. Kolejne stacje, jest ich 14, prowadzą nas przez spotkania ze Zmartwychwstałym opisane w Ewangelii, aż do wniebowstąpienia i zesłania Ducha Świętego.
  5. W związku z sytuacją pandemiczną, po spotkaniu z przedstawicielami rodziców,w celu również uniknięcia obecności dodatkowych osób na Mszy, ustalano, że I Komunia św. w 2021 r. zostanie przesunięta i odbędzie się w terminach:
  • 12 czerwca (sobota), godz. 10.30 – SPSK, Szkoła Mikron, kl. IIIA SP 64
  • 12 czerwca (sobota), godz. 12.30 – pozostałe klasy SP 64
  • 19 czerwca (sobota), godz. 11.00 – SP nr 174.

Jednocześnie w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na Mszę św., połączoną z poświęceniem książeczek. Po niej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami. Osoby zazwyczaj uczestniczące we Mszy o tej godzinie, uprzejmie prosimy o wybranie w tym dniu innej godziny Mszy św.

1. W Wielki Piątek, zebraliśmy 1340 zł na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny 740 zł na Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Za wszelkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła i naszego klasztoru, zarówno indywidualne, na konto, jak i na tacę, do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku pod chórem.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Danuta Radwańska, l. 86 z ul. Kadłubka, Zdzisław Balcerzak, l. 65 z ul. Rydla, Danuta Kaźmierczak, l. 93 z ul. Gojawiczyńskiej, Zofia Krajewska, l. 84 z ul. Rydla, Damian Szczeciński, l. 28, Janina Stańczyk, l. 69 z ul. Umińskiego, Marek Nowakowski, l. 73 z ul. Kadłubka, Alojzy Nowak, l. 67 z ul. Nałkowskiej, Tadeusz Browarski, l. 71 z ul. KWP, Apolonia Szarapow, l. 91 z ul. Broniewskiego, Krystyna Kopczyńska, l. 80 z ul. Dąbrowskiego, Benedykt Fabijański, l. 70 z ul. Ejsmonda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…