Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Znamy zwycięzców XIX Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej o Puchar „KnC”!

Dobiegły końca rozgrywki ministrantów i lektorów w piłce nożnej halowej w Łodzi. O tytuł najlepszej drużyny przez dwa dni walczyły 123 drużyny.

Mecze w trzech kategoriach: ministrant, lektor starszy i lektor młodszy odbywały się na halach w Łodzi, Pabianicach i Aleksandrowie Łódzkim. Jak podkreślał ks. Piotr Kępniak, duszpasterz LSO Archidiecezji Łódzkiej, przygotowania na 19. edycję mistrzostw rozpoczęły się w ubiegłym roku w wakacje, a na tegoroczne zmagania przybyło 1200 chłopaków.

Pierwszy dzień rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia. Po modlitwie odbyły się dwie sesje meczowe. Zwieńczeniem był piknik i koncert ks. Jakuba Bartczaka na Placu Katedralnym. Drugiego dnia Eucharystii przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Następnie, odbyła się faza pucharowa, w której udział wzięły najlepsze drużyny, wyłonione pierwszego dnia. Tuż po południu rozegrano mecze finałowe w łódzkiej Sport Arenie.

Kategoria MINISTRANT

1. Parafia św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie (kaliska)
  2. Parafia Chrystusa Króla w Biłgoraju (zamojsko-lubaczowska)
  3. Parafia św. Teresy w Siedlcach (siedlecka)

Kategoria LEKTOR MŁODSZY

1. Parafia Wszystkich Świętych w Zakliczynie (krakowska)
  2. Parafia św. Jana Chrzciciela w Dysie (lubelska)
  3. Parafia św. Mikołaja w Słupi (łowicka)

Kategoria LEKTOR STARSZY

1. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Skawie (krakowska)
  2. Parafia Wniebowzięcia NMP w Jaryszowie (opolska)
  3. Parafia św. Ojca Pio w Gdańsku (gdańska)

Puchar „KnC” i nagrody pieniężne wręczyli: Michał Bondyra, redaktor naczelny miesięcznika dla ministrantów „KnC – Króluj nam Chryste”, Michał Chmielewski, Wiceprezes Zarządu w Widzew Łódź Futsal, Jarosław Królewiak, firma „Seven Med” ks. Piotr Kępniak, duszpasterz LSO Archidiecezji Łódzkiej.