Autor: Archidiecezja Łódzka
Kard. Ryś podczas liturgii stacyjnej: ze słuchania Słowa rodzi się wiara

„Jest Pismo, które jest Słowem Boga, a ze słuchania Słowa rodzi się wiara”- mówił w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś.

W drugi czwartek Wielkiego Postu wierni przygotowując się do Świąt zmartwychwstania Pańskiego spotkali się na liturgii stacyjnej w parafii św. Marka Ewangelisty, którą prowadzą Ojcowie Redemptoryści. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś. W swoich rozważaniach do Słowa Bożego wskazywał, że w Ewangelii Jezus przestrzega, że kiedy szukamy swojej chwały, a nie szukamy chwały, która pochodzi od samego Boga to przestajemy być wierzący. Dalej Metropolita Łódzki zwrócił uwagę, że Jezus nie mówi, że niewiara to ateizm. „W całej historii zbawienia nie znajdziecie człowieka, który nie wierzy w istnienie Boga, a jednak bardzo często słyszą od proroków, że są niewierzący. Dlaczego? Dlatego, że sobie oddają chwałę. Niewiara polega na tym, że szukam swojej chwały”- mówił duchowny.

Dalej Ksiądz Kardynał przestrzegał przed uleganiem pokusie, że jest się najważniejszym, bo wtedy Bóg w naszym życiu schodzi na dalszy plan. Na zakończenie kaznodzieja wskazywał na to, z czego rodziny się nasz wiara. „O co się opiera nasza wiara i z czego się rodzi? Ostatecznie rodzi się z lektury Pisma”- wskazywał Metropolita Łódzki.

Jutrzejszym kościołem stacyjnym będzie parafia Zesłania Ducha Św. Zachęcamy do udziału w tym wielkopostnym pielgrzymowaniu. Uczestnicząc we Mszy Św. w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym można uzyska łaskę odpustu zupełnego. Jest to także jedna z forma przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.