Autor: Archidiecezja Łódzka
Kard. Ryś do wolontariuszy Caritas: miłość ma wasze twarze | Spotkanie opłatkowe 2024

„Są tacy co mówią, że miłości się nie widzi. Jednak można zobaczyć miłość, bo jeśli się jej nie zobaczy to oznacza, że jest ona tylko teorią i pustymi słowami. Miłość ma wasze twarze. To co robicie jest czynem miłości”- mówił Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś do wolontariuszy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

W drugi piątek stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi spotkali się wolontariusze Caritas Archidiecezji Łódzkiej, aby podzielić się opłatkiem i spotkać się, aby wspólnie kolędować. Kolęd wykonał zespół „Posłani w Duchu”, a słowo do wolontariuszy skierował Metropolita Łódzki. „Ludzie dziś zaczynają pomoc od tego, że zbierają pieniądze. Pan Jezus uczy nas zupełnie czego innego. On chce pomagać ze swojego ubóstwa. Nie rozdaje pieniędzy tysiącami i ponieważ nie ma pieniędzy do podarowania to daje Siebie”- mówił duchowny podkreślając, że to musi być zasada Caritas, aby dać kawałek siebie drugiemu człowiekowi.