Wyświetleń: 1978
Spotkanie opłatkowe duchowieństwa i osób życia konsekrowanego Archidiecezji Łódzkiej

Metropolita łódzki kardynał Grzegorz Ryś, arcybiskup senior Władysław Ziółek, biskup Ireneusz Pękalski oraz biskup Marek Marczak spotkali się 21 grudnia br. z kapłanami i osobami konsekrowanymi na bożonarodzeniowym opłatku. Spotkanie, które odbyło się  w domu arcybiskupa łódzkiego przy ul. Skorupki 1 stało się okazją do złożenia życzeń świątecznych i podzielenia się opłatkiem.

Na początku spotkania został odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza opowiadający o Narodzeniu Jezusa, a następnie w imieniu duchowieństwa życzenia złożył ks. Zdzisław Kuropatwa – proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Kaszewicach.

Ksiądz kardynał odpowiadając na życzenia, podziękował za wszystko księżom biskupom oraz wszystkich duchownym obecnym na spotkaniu, a na ich ręce złożył życzenia wszystkim księżom diecezjalnym i zakonnym posługującym w Kościele Łódzkim.

W słowie skierowanym do zgromadzonych księży metropolita łódzki powiedział – bardzo wam życzę takiego zapatrzenia się w Jezusa w żłobie,  bo to jest Znak. Bóg nas uczy czegoś bardzo ważnego. Uczy nas kim jest, i kim my możemy być upodobniając się do Niego. Uczy nas też jak chce być przepowiadany, głoszony, pokazywany. Uczy nas też tej wielkiej umiejętności zbierania ludzi, gromadzenia, wyzwalania z nich dobra. – zauważył łódzki pasterz.

- Życzę wam byśmy wszyscy te Dary Ducha świętego w sobie nieustannie odkrywali. Oczywiście darem Ducha Świętego są święcenia kapłańskie. Ten dar Święceń wypełnia i ozywa jeszcze innymi darami, charyzmatami, działaniami, posługami. Na końcu tym, co jest najważniejsze – tym, czym jest dar Miłości. Bardzo wam życzę tego doświadczenia zabawienia ożywienia w sobie tych wszystkich darów Ducha Świętego. One też sprawiają, że mamy to samo kapłaństwo, ale każdy je przeżywa inaczej, i każdy po swojemu – wtedy też jesteśmy piękną wspólnotą, która jest różnorodna, otwarta na siebie i możemy się od siebie wzajemnie uczyć i być sobie wzajemnie pomocni. – mówił abp Ryś.

Zwracając się do Osób Życia Konsekrowanego – bardzo wam dziękuję że jesteście i bardzo wam życzę, żeby się Słowo Boże w was wcielało, i żeby można było w was rozpoznawać Pana Jezusa – widzieć wyraźnie jaki jest. Wtedy wszystko będzie bardzo pięknie w łódzkim Kościele, a nie tylko w waszych wspólnotach zakonnych – wspólnocie dziewic i wdów.  – mówił duchowny.

Następnie był czas indywidualnych życzeń i dzielenia się opłatkiem.