Autor: Archidiecezja Łódzka
Kard. Ryś: Pan Jezus powierza nam swoją misję | Msza Św. w Aleksandrowie Łódzkim

Pan Jezus zleca nam swoją misję. Szuka ludzi dzięki którym może przyjść do innych i aby ten adwent stawał się powszechny. Jezus chce przyjść do każdego i dlatego szuka nas, bo chce przyjść przez nas”- mówił Ksiądz Kardynał podczas Mszy św. w aleksandrowskiej Świątyni.

Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii w parafii Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim z okazji 10- lecia istnienia róży różańcowej rodziców za dzieci, a także powołania duszpasterstwa mężczyzn w parafii. Jak podkreślił na początku Liturgii ks. Gabriel Kołodziej- proboszcz aleksandrowskiej parafii ważne jest dla parafian to, że w takim jubileuszu jest z nimi obecny Ksiądz Kardynał.

W swojej homilii Metropolita Łódzki mówił, że kiedy Jezus posyłał uczniów to mówił do uczniów, aby nauczali i działali cuda. „Tak jak On głosi i działa, tak też wzywa uczniów, aby głosili i działali. Nie cokolwiek, ale aby ten ich czyn był czynem Jezusowy.”

Dalej duchowny mówił, że nikt z nas nie umie uzdrawiać, wskrzeszać umarłych, wypędzać złe duchy. „Nie mamy takich umiejętności, ale Pan Jezus zleca nam swoją misję. Szuka ludzi dzięki którym może przyjść do innych i aby ten adwent stawał się powszechny. Jezus chce przyjść do każdego i dlatego szuka nas, bo chce przyjść przez nas”- mówił Ksiądz Kardynał. Wskazywał dalej, że Ewangelia mówi nam dziś do kogo mamy najpierw pójść. „Pan Jezus mówi, abyśmy najpierw poszli do tych, którzy poginęli nam z domu. W tym jest Boża logika. Jak mamy zanieść obecność Jezusa to komu najpierw? Będziecie szukać po świecie tych, którzy jeszcze o Jezusie nie słyszeli? Nie, Jezus mówi, abyśmy rozejrzeli się wokół siebie. Są ci, którzy są naszymi domownikami i nie wiedzą nic o Bogu”- podkreślał Kard. Ryś.

Po homilii w procesji z darami wierni przynieśli przed ołtarz m. in. Różańce, który na koniec Eucharystii poświęcił Ksiądz Kardynał. Różańce te zostaną rozdane uczniom w miejscowej szkole.

Obecnie w parafii duszpasterstwo mężczyzn liczy 30 osób, a grup różańcowych rodziców jest 17 czyli 340 osób.