Autor: Archidiecezja Łódzka
Kard. Ryś o radości w Panu | Adwentowe Rekolekcje dla Łodzi 2023 | #1

O radości w Panu mówił Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś w pierwszym dniu Adwentowych Rekolekcji dla Łodzi. Msza Św. była sprawowana w Archikatedrze Łódzkiej.

W homilii Ksiądz Kardynał mówił, że dziś słyszymy wezwanie św. Pawła z pierwszego listu do Tesaloniczan: zawsze się radujcie. „To jest takie polecenie, które może wydawać się niewłaściwe czy prowokacyjne, a może zachęcające do jakiegoś powierzchownego życia czy ucieczki. Trudno nam sobie siebie wyobrazić zawsze uśmiechniętych, szczęśliwych. Mamy raczej poczucie, że żadna radość nie jest na zawsze. Jest radość życia, ale mamy świadomość, że się skończy śmiercią. Mamy wielką radość życia z kimś i ta radość skończy się samotnością”- mówił duchowny.

W dalszej części swojego kazania Metropolita Łódzki podkreślał, że tylko w Panu możemy znaleźć prawdziwą radość. „Tylko Bóg może ostatecznie otrzeć nam z oczu każdą łzę. Tylko On może dać nam radość na zawsze. To wezwanie: radujcie się zawsze, nie jest bezdusznym poleceniem, aby cały czas się uśmiechać. To jest wezwanie, aby odkryć jaką radość obecność Boga wnosi w nasze życie. To jest radość, która przerasta wszystko inne, każde inne doświadczenie złe czy dobre. Żadne nie jest zestawialne z tym, że Bóg stał się obecny w moim życiu”- zwrócił uwagę Ksiądz Kardynał.

Juto drugi dzień Adwentowych Rekolekcji dla Łodzi. Msza Św. będzie sprawowana o godzinie 18. Po Eucharystii zostanie wygłoszona katecheza. Serdecznie zapraszamy.