Kard. Ryś w Rzymie: jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem - z konkretną Osobą!

- Nie tylko siedzę i studiuję Biblię i jej lektura mnie zachwyca, ale każda z tych stron Biblii prowadzi mnie do spotkania z Osobą, w której Słowo wypełnia się całkowicie. Nie obcuję dłużej z tekstem, ale z żyjącym Człowiekiem, który jest Synem Bożym. Jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem - z konkretną Osobą. - mówił kard Ryś.

W piątkowy wieczór 29 września br., a wiec w przeddzień rzymskiego konsystorza w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie celebrowana była Msza święta, której przewodniczył metropolita łódzki – kard. Grzegorz Ryś.

W homilii metropolita łódzki powiedział miedzy innymi - myślę, że wszyscy mamy to piękne doświadczenie spotkania z Bogiem w Słowie zwłaszcza wtedy, kiedy ono dzieje się w taki sposób indywidualny, osobisty i nikt inny o tym nie wie. O tym wiesz ty i Pan Bóg, z którym się spotkałeś przez Słowo. – zauważył hierarcha.

- Jezus dziś mówi – jest jeszcze coś piękniejszego niż czytanie Słowa. Co jest piękniejsze? Piękniejsze jest zobaczyć jak Słowo się spełnia w osobie. Jezus mówi o sobie, że się na Nim wypełnia Słowo z Rdz. 28 – sen Jakuba. Marzenie Jakuba by być w takim miejscu, gdzie niebo łączy się z ziemią. Takim miejscem mogłoby być to Słowo, ale Jezus mówi nie! Jest jeszcze coś piękniejszego, coś większego. Zobaczysz słowo, obietnicę wypełnioną w Osobie. Jezus jest wcielonym Słowem Bożym, które żyje. Jezus jest słowem, które objaśnia nam każdy element naszego życia. – dodał kaznodzieja.

- To jest to, co może być najpiękniejszego. Nie tylko siedzę i studiuję Biblię i jej lektura mnie zachwyca, ale każda z tych stron Biblii prowadzi mnie do spotkania z Osobą, w której Słowo wypełnia się całkowicie. Nie obcuję dłużej z tekstem, ale z żyjącym Człowiekiem, który jest Synem Bożym. Jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem - z konkretną Osobą. – podkreślił Kard Ryś.

Kończąc duchowny odniósł się do sensu Ewangelizacji - Nie uczymy ludzi na pamięć tekstów. Pewnie na którymś etapie dajemy im książkę – katechizm – bo są rzeczy których trzeba się nauczyć, ale to wszystko ma sens tylko wtedy, kiedy dochodzi do spotkania osoby z Osobą – mojego spotkania z Jezusem. – tłumaczył duchowny.

Liturgia w Polskiej świątyni w Rzymie zgromadziła zarówno duchownych jak świeckich, którzy z całej Polski przyjechali do Wiecznego Miasta na jutrzejsze uroczystości. Jutro o godz. 10:00 na Placu św. Piotra w Watykanie metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś weźmie udział w konsystorzu, któremu będzie przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.