Uczestnicy Oazy Rzymskiej modlili się w bazylice Santa Maria Maggiore

W trzecim dniu pielgrzymowania po Wiecznym Mieście uczestnicy rekolekcji oazowych III stopnia nawiedzili Bazylikę Santa Maria Maggiore - Matki Bożej Większej - której archiprezbiterem jest ksiądz kardynał Stanisław Ryłko.

Po Eucharystii, której przewodniczył ksiądz kardynał Grzegorz Ryś – metropolita łódzki – rekolektanci wysłuchali historii związanej z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej czczonej od wieków w najstarszym sanktuarium Maryjnym Kościoła Łacińskiego.

O historii Bazyliki oraz o wyjątkowych relikwiach umiejscowionych pod konfesją opowiedział kard. Grzegorz Ryś wskazując na historyczne znaczenie bazyliki w dziejach Kościoła Rzymskokatolickiego.

Następnie uczestnicy Oaz nawiedzili Bazylikę św. Prudencjany oraz opactwo Tre Fontane – gdzie miały miejsce spotkania w grupach oraz wspólna modlitwa Liturgią Godzin.