Oaza Rzymska 2023 u św. Piotra w Watykanie

Rozważając tajemnicę 5 radosną – Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni uczestnicy Oazy Rzymskiej modlili się dziś – już po raz drugi podczas tej Oazy w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Podczas porannej Mszy świętej celebrowanej przez kardynała Grzegorza Rysia przy ołtarzu Katedry św. Piotra duchowny przytaczając dialog pomiędzy Jezusem, a Piotrem pytał zebranych – czy ty, kochasz Jezusa? Czy kochasz go jako człowiek o takim, a nie innym mieniu i nazwisku, a nie jako piastujący taki czy inny urząd? Czy kochasz mnie – pyta dziś ciebie Jezus. – mówił metropolita łódzki.

Niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem było wejście rekolektantów na najstarsze cmentarzysko na wzgórzu watykańskim, które znajduje się pod bazyliką św. Piotra. Tam oprowadzani przez przewodników mogli poznać historię powstania bazyliki oraz dowiedzieć się, gdzie został powołany św. Piotr Apostoł.

Po południu uczestnicy oazy zwiedzali i modlili się w kościele pw. św. Józefa wzniesionym na miejscu więzienia mamertyńskiego, w którym przebywali św. Piotr i św. Paweł.