W centrum medycznym przy bonifraterskim szpitalu im. św. Jana Bożego odbyło się spotkanie opłatkowe dla pracowników wszystkich dzieł prowadzonych przez Zakon Bonifratrów w Łodzi.
Zwracając się do zebranych sióstr zakonnych i braci, lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, oraz pracowników bonifraterskiej pomocy świadczonej ubogim metropolita łódzki powiedział - W Boże Narodzenie nie tyle trzeba przyjść z darami do Pana Jezusa, tylko trzeba umieć przyjąć ten Dar jakim jest Jezus, którego przyjmujemy od Boga Ojca i od Matki Bożej. Nie chodzi o to, by rozglądać się – co ja mogę podarować Nowonarodzonemu, tylko nauczyć się przyjmować ten dar, jakim On jest! – mówił abp Grzegorz Ryś do uczestników spotkania.
Swoje życzenia dla uczestników spotkania opłatkowego przekazał również prowincjał prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów - Życzę wam, aby te święta obfitowały w Boże dary, które dzisiaj są nam najbardziej potrzebne. Wiecie jakie są potrzeby, wiecie jakie są wyzwania stawiane przed szpitalem w Łodzi, z którym jestem również związany bo przez lata tutaj posługiwałem. Niech Boża Matka, która z wielkim zatrwożeniem powiedziała swoje FIAT towarzyszy w waszym odpowiadaniu na pytania, które będą wam stawiali wasi najbliżsi, rodziny, pracodawca, a może ktoś, kto będzie potrzebował waszej pomocy. – mówił br. Franciszek Chmiel.
Po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i błogosławieństwie opłatków był czas na indywidualne życzenia i łamanie się opłatkiem.
Budowa naszego szpitala została rozpoczęta w 1928 roku. Wybuch II wojny światowej w dniu 1 września 1939 roku spowodował włączenie Łodzi do III Rzeszy, a szpital został zajęty przez Niemców. Po wojnie szpital podobnie jak inne bonifraterskie lecznice został upaństwowiony i przejęty przez zarząd miejski. Z dniem 1 stycznia 2000 roku Szpital św. Jana Bożego powrócił do Zakonu Bonifratrów. Obecnie Szpital liczy 126 Łóżek w oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym i medycyny paliatywnej. Przy szpitalu powstała: Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która od września 2009 roku realizuje swoje świadczenia w nowym budynku oraz Przychodnia Specjalistyczna z poradniami: chirurgii ogólnej, kardiologiczną, okulistyczną, proktologiczną, diabetologiczną, dermatologiczną, urologiczną, ginekologiczną, otolaryngologiczną, geriatryczną, endokrynologiczną, gastrologiczną, laryngologiczną, neurologiczną i medycyny paliatywnej. Od 1 marca 2009 roku w struktury szpitala został włączony Zespół Rehabilitacji Leczniczej.