Autor: Archidiecezja Łódzka
Wiara rodzi się ze świadectwa | Droga Światła u Jezuitów

„Błogosławimy Cię Panie za bycie pośród nas. Chcemy się w Twojej obecności odnaleźć i chcemy ją przeżyć wraz z tymi, którzy przeżywali ją w pierwszym okresie Wielkanocnym. Chcemy ich drogę i ich przeżycia uczynić swoimi”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś na rozpoczęcie Drogi Światła.

W ostatnią sobotę miesiąca wierni Archidiecezji Łódzkiej spotkali się na nabożeństwie Drogi Światła, która sprawowana była w Sanktuarium Imienia Jezus. Rozważania przygotował Metropolita Łódzki, a Mocni w Duchu swoim śpiewem ubogacili nabożeństwo.

Nabożeństwo Drogi Światła powstało we Włoszech w 1988 roku na podstawie fresków z katakumb św. Kaliksta w Rzymie, które przedstawiały zmartwychwstanie Jezusa przechodzącego z ciemności do światła. Od 2002 roku, kiedy zostało oficjalnie zatwierdzone przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jest odprawiane w parafiach na całym świecie.