Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne | parafia św. Apostołów Piotra i Pawła

Obłuda, pycha, korupcja o tych grzechach mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy Św. sprawowanej w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym.

Wierni pielgrzymujący do Wielkopostnych świątyń spotkali się na Mszy św. sprawowanej w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Na początku Eucharystii wszystkich przywitał ks. Wiesław Kamiński- proboszcz i dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej. „Mamy okazję do wspólnej modlitwy i okazję do uzyskania odpustu zupełnego. Dzisiaj w naszych sercach jest również pragnienie pokoju. Modlimy się o przebaczenie grzechów wszystkim tym co wywołali wojnę na Ukrainie. Modlimy się o pokój w Ukrainie i prosimy dobrego Boga za tych wszystkich , którzy tam przeżywają lęk i muszą uciekać”- mówił duchowny.

Ksiądz Biskup w swoich rozważaniach odniósł się do wojny w Ukrainie. Mówił, że sprawcy tragedii w Ukrainie to ludzie zaślepieni pychą. „Chcą panować nad całym światem i chcą decydować kto ma być im poddany. Chcą odbudować upadłe imperium sowieckie, w którym tylko oni mieli prawo decydować jakie prawa mają innych obowiązywać”- podkreślał Ksiądz Biskup.

Duchowny zaznaczył także w swoim słowie, że ci co zaatakowali Ukrainę są także obłudni ponieważ twierdzą przed swoim społeczeństwem i przed całym światem, że to co robią jest właściwe i służy to dobru. Także korupcją podszyta jest agresja na Ukrainę. „Agresorzy na Ukrainę są wspierani przez oligarchów, którzy przez korupcję dorobili się wielkich majątków i żyją w luksusach”- dodał Biskup Ireneusz.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby dostąpić łaski odpustu zupełnego. Jutrzejszym Kościołem Stacyjnym będzie parafia św. brata Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wielkopostnym pielgrzymowaniu.