Autor: Archidiecezja Łódzka
#OrszakdlaAfryki Challenge

#OrszakdlaAfryki Challenge to kolędowa akcja ze szczytnym celem. Wyzwanie rzucone przez abp. Grzegorza Rysia i Fundację Orszak Trzech Króli polega na nagraniu dowolnej kolędy, której zaśpiewanie poprzedzone  jest słowami “Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce” i umieszczeniu nagrania w mediach społecznościowych z hasztagami: #OrszakwŁodzi #OrszakdlaAfryki #KoledujmyRazem #OrszakTrzechKroli oraz tym opisem.

Do challengu należy nominować trzy osoby, które mają  48 godzin na wzięcie udziału w zabawie.

Celem tegorocznej zbiórki jest pomoc dla szkoły Eastlands, w stolicy Kenii - Nairobi. Eastlands jest położona w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm i jest otoczona slumsami. Aby odmienić losy lokalnej społeczności, placówka umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach pożądanych na rynku pracy. Dzięki  wykształceniu mogą oni odpowiedzialnie wejść w dorosłość i zacząć utrzymywać swoje rodziny.

Planujemy zebrać 135 000 zł na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników, co pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności. Pieniądze na pomoc dla Afryki mogą wpłacać zarówno nominowani, jak i widzowie.

Do udziału w wyzwaniu zachęcamy wszystkich! Niech każdy poczuje się nominowany!

Przebieg akcji możesz śledzić na stronie na:  www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://orszak.org/aktualnosci/tegoroczna-zbiorka-w-afryce-242.html

Nominowani przez Ks. Abp. Grzegorza Rysia to:

1. Szkoły i przedszkola "Sternikowe"
  2. Zespół "Arka Noego"
  3. Wszyscy księża z Łodzi