Abp Ryś do seminarzystów na zakończenie roku: nie straćcie Jezusa z oczu w te wakacje!

- Nie straćcie Jezusa z oczu w te wakacje! Patrzcie Mu się w oczy! Słuchajcie Go! Rozmawiajcie z Nim. Nic lepszego nie mogę wam polecić na wakacje jak to! – mówił abp Grzegorz Ryś.

W kaplicy Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi zakończyła się  Msza Święta kończąca rok akademicki 2020/2021. W liturgii, której przewodniczył metropolita łódzki wzięli udział rektorzy łódzkich seminariów duchownych (Seminarium diecezjalnego, Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater oraz ogólnopolskiego Seminarium 35+), wykładowcy oraz alumni.

W słowie na wakacje łódzki pasterz zwracając się do kleryków powiedział między innymi – na wszystko możecie patrzeć po swojemu! Uważajcie! Wiara jest rodzajem wzroku, który otrzymujemy od Pana. Patrzysz na świat po Bożemu, wraz z tym wzrokiem przychodzi błogosławieństwo, przychodzi obietnica. Jak patrzysz na sposób ludzki, tylko wedle własnych umiejętności, możliwości, możesz podjąć decyzje, które cię prowadzą na skraj upadku – klęski, takiej jaka spotkała Lota w Sodomie! To jest Słowo bardzo konkretne, które mówi – że należy wstać rano – otworzyć Słowo, posiedzieć nad nim, spędzić ze trzy kwadranse na medytacji i zapytać Boga, czego chce ode mnie w tym dniu! To jest konkret. Wcale to nie jest proste! – podkreślił metropolita łódzki.

Eucharystia zakończyła rok akademicki 2020/2021 – rok formacji duchowej i intelektualnej. Teraz klerycy udadzą się na wypoczynek oraz praktyki wakacyjne w swoich rodzinnych parafiach

Aktualnie w WSD studiuje 34 alumnów seminarium diecezjalnego, wśród których jest ośmiu wyświęconych w tym roku diakonów oraz ośmiu kleryków z roku propedeutycznego, a także 7 alumnów Seminarium Redemptoris Mater.