Abp Grzegorz Ryś do kapłanów Chrystusa Sługi: wielkanocna wiara uczniów nie jest prosta!

- Na ile mam świadomość tego, że każdy z ludzi dany jest mi przez Pana? Czy to, co ludziom dajemy to jest Słowo Boga? – pytał podczas Mszy Świętej celebrowanej dla członków Stowarzyszenia Unii Kapłańskiej Chrystusa Sługi arcybiskup Grzegorz Ryś.

W homilii łódzki pasterz odwołując się do dzisiejszej Ewangelii zwrócił uwagę duchownych na to, że - Piotr na progu misji pasterskiej musiał zobaczyć, że żadnej ryby sam nie zyskał. Miał puste sieci, a każdą dostał od Jezusa! I to Jezus będzie miał prawo go spytać: masz wszystkie? Tego pytania, to ja się boję. – mówił metropolita łódzki. - To się nie kłuci ze wszystkimi słusznymi działaniami, żeby rozeznać, co się dzieje obecnie w Kościele, żeby poszukać przyczyn tego, co się dzieje, tym bardziej, im bardziej odczytujemy Kościół jako wspólnotę ludzi zebranych przez Pana, wyłowionych przez Pana, zgromadzonych przez Pana! – podkreślił hierarcha.

- Na ile mam świadomość tego, że każdy z ludzi, którzy są w Kościele jest dany mi przez Pana? Ten człowiek nie przyszedł dlatego, że ja jestem wybitnym pasterzem. Nie! Bo ja jestem ciężkim grzesznikiem - jak Piotr, bo ja się nie raz Go w życiu zaparłem,  bo ze mnie nie raz wyszła cała moja pycha - jak z Piotra, całe moje pustosłowie – jak z Piotra! Nie dlatego ludzie przychodzą do Kościoła, że spotkali wybitnych duszpasterzy, tylko dlatego, że zostali pociągani przez Pana – Jego Słowem, Jego łaską. A jak są pociągani tym, że ten, czy tamten jest taki wybitny i fantastyczny, to zawsze można postawić pytanie: jak długo to ujedzie? Na jak długo to wystarczy? Ludzie są pociągnięci przez Jezusa i przez to są nam zadani, podarowani! – tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

Kończąc słowo do duchownych kaznodzieja pytał - czy to, co my ludziom przepowiadamy, czy to, co ludziom dajemy to jest ta mocna Ewangelia, która przyprowadzała Piotrowi tysiące ludzi? Głosili zmartwychwstanie umarłych w Jezusie i głosili zbawienie, którego potrzebujemy, i które jest nam dane w imieniu Jezusa Chrystusa! – zakończył.

Jak informuje ksiądz Waldemar Maciejewski – moderator Unii Kapłańskiej Chrystusa Sługi – do stowarzyszenia założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego może należeć każdy duchowny, który przeszedł formację Ruchu Światło – Życie, przeżył rekolekcje (ORD) oraz należy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. – tłumaczy ks. Maciejewski. Do Unii aktualnie należy blisko 200 duchownych z terenu całej Polski.