Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: Człowiek może należeć do Boga tylko mocą własnej decyzji!

O Jezusie, który jest szafarzem własnego życia, mówił dziś ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy Świętej. Przybliżył również postać Nikodema, który wybrał królewską wolność, odkrytą w Jezusie.

20 marca ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś sprawował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił o królewskiej wolności Jezusa, którą poprzez Ewangelię pokazuje nam św. Jan. W próbach pojmania Jezusa, poznamy Go jako tego, który sam podejmie stosowną decyzję.

- To również dotyczy każdego z nas. Nikt z nas nie może być ofiarą Pana Boga. Każdy człowiek podejmuje decyzję, czy chce należeć do Boga, czy chce oddać komuś swoje życie. Tego nie wymusi się zewnętrzną przemocą - tłumaczył metropolita łódzki

Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę na wolność, która jest nam dana przez Jezusa. Możemy dziś patrzeć na Nikodema, będącego na drodze do królewskiej wolności. Wiemy, że mimo wielu trudności dojdzie do upragnionego celu.

- Człowiek oddaje życie tylko mocą własnej decyzji. Taki jest Jezus i wszyscy, którzy do Niego należą - zakończył duszpasterz

Jutrzejsza Msza Św. z Księdzem Arcybiskupem będzie transmitowana o godzinie 16:00 z Wielkopostnego spotkania młodych "ZNAKI Z GÓRY", które odbywają się w u ojców Salezjanów przy ul. Wodnej.