Autor: Archidiecezja Łódzka
Droga Krzyżowa z Abp. Rysiem | za zranionych w Kościele

Pierwszy piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w tej intencji odprawił Drogę Krzyżową sprawowaną w domowej kaplicy.

„Panie Jezu wchodzimy na Twoją drogę krzyżową w I piątek Wielkiego Postu w dzień szczególny, w dzień pokuty za nasze grzechy, przestępstwa przeciw małoletnim. Chcemy na tej Drodze Krzyżowej modlić się za tych, którzy zostali zranieni przez nas. Chcemy modlić się za nasze głębokie nawrócenie. Chcemy się modlić za tych, którzy wprost dopuścili się tych przestępstw. Prosimy abyś na tej Drodze Krzyżowej pokazywał nam swoim słowem drogę, takiej jakiej każdy z nas potrzebuje”- modlił się na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Metropolita Łódzki.

Rozważania Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia oparte były o Psalm 51.