Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: Jezus udziela Ducha Św. poganinowi!

12 lutego ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś sprawował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas rozważań podkreślał, że Jezus przez wiele dni przebywał na terenie pogańskim. To działanie Jezusa jest dla Kościoła pouczeniem. Ważne jest, abyśmy mimo lęku, potrafili wchodzić w świat pogański oraz byli w nim dostępni.

Metropolita łódzki zwracał uwagę na ważną funkcję wspólnoty w naszym życiu. Potrafi ona prowadzić nas do Jezusa, pomaga otworzyć się na Niego i mówić to, co jest dla nas bardzo trudne. Jednocześnie istotne jest zaufanie oraz oddanie się Jezusowi.

- Jeśli ma się stać cud, to trzeba pozwolić Jezusowi wziąć się na bok, na spotkanie, które jest głęboko osobiste. Jezus nie uzdrawia całego tłumu, tylko osobę w spotkaniu. - mówił ksiądz arcybiskup

Metropolita łódzki zachęcał, abyśmy pełni pragnienia i pasji byli, tak jak Jezus, w świecie pogańskim. Niosąc w nim dobrą nowinę, którą znajdujemy w Słowie Bożym, będziemy świadkami wielkich cudów mocą Ducha Świętego.