Abp Ryś: Jezus daje więcej niż człowiek proszący oczekuje!

O trzech szczegółach z dzisiejszej Ewangelii: - działaniu Boga w miejscu, gdzie On tego chce,  - dotknięciu, które uzdrawia i - o darach Bożych, które przewyższają nasze oczekiwania,  mówił arcybiskup Grzegorz Ryś w czasie homilii wygłoszonej podczas poniedziałkowej Mszy Świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich.

- Apostołowie wsiadając do łodzi mieli dopłynąć całkowicie w inne miejsce, ale tam gdzie dopłynęli otwiera się przestrzeń Jezusowego działania,. To daje nadzieje. – w każdym miejscu – nie tylko w miejscu zaplanowanym i wymyślonym przez nas otwiera się przestrzeń do Jezusowego działania. – tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

- Chcieli dotknąć się frędzli Jego ubrania. Ludzie idący za Jezusem nie widzą nim lekarza, ale człowieka, który pamięta o Bogu! Frędzle – mowa jest o nich w Księdze Liczb i związane jest z pewną historią. Po nadaniu przykazań człowiek w szabat poszedł zbierać drewno na opał i zapomniał, że jest szabat. Na ten grzech człowieka Mojżesz zareagował – na wierzchnim ubraniu kazał umieszczać frędzle, które miały przypominać o Bogu i o przykazaniach. Ludzie dotykający frędzli wiedzą, że w tej czynności mogą doświadczyć działania Boga w postępowaniu Jezusa. Jezus jest kimś, kto jest otwarty na działanie Boże i przez taką postawę ludzie mają pewność, że mogą zostać uzdrowieni. – podkreślił kaznodzieja.

- Jezus daje więcej niż człowiek proszący oczekuje, ma do zaoferowania więcej niż moje fizyczne zdrowie. Czy jestem otwarty na dary Jezusowe? Czy ich nie przykrawam do własnych oczekiwań? On ma przygotowane większe dary i dociera, gdzie jest mój rzeczywisty problem, niż tam, gdzie ja go widzę tylko na naskórku. – zakończył.  Metropolita łódzki

Codzienne liturgie celebrowane i w kaplicy biskupiej i transmitowane on-line na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej są odpowiedzią metropolity łódzkiego na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii Covid19. Wydana przez arcybiskupa Grzegorza dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane obowiązuje na terenie Archidiecezji Łódzkiej do niedzieli 14 lutego br,