Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Jezus wiecznie gładzi ludzki grzech

„Najważniejszy z czynów Jezusa to jest ta ofiara, którą Jezus składa całą wieczność za grzesznych ludzi”- mówił  Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. sprawowanej w domowej kaplicy. Eucharystia była sprawowana w czwartek w II Tygodniu Zwykły i można był w niej uczestniczyć dzięki transmisji na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

W swoich rozważaniach do dzisiejszego Słowa Metropolita Łódzki mówił, że Ewangelia pokazuje nam ludzi, którzy schodzą się do Jezusa, który oddala się na miejsce pustynne. Mimo tego, że ma On poczucie, że musi się odsunąć to ludzie schodzą się do Niego ze wszystkich możliwych kierunków”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Ci ludzie przychodzą do Niego, bo słyszą o Jego czynach. Jego działanie i postępowanie jest bardzo atrakcyjne i przyciąga ludzi. Dalej w swoich rozważaniach Metropolita Łódzki odnosząc się do Listu do Hebrajczyków, w którym jest mowa o najważniejszym z czynów Jezusa jakim jest Liturgia, która trwa w niebie. „W tym liście Jezus jest określony nie tylko jako Arcykapłan, ale także jako ten, który sprawuje Liturgię. Jezus składa ofiarę z samego siebie, dokonując wiecznego zbawienia. Jezus wiecznie gładzi ludzki grzech”- wyjaśniał duchowny.

Dalej Abp Ryś wyjaśniał, że dzisiejsza Liturgia wyjaśnia nam jaki jest najważniejszy z czynów Jezusa. „Najważniejszy z czynów Jezusa to jest ta ofiara, którą Jezus składa całą wieczność za grzesznych ludzi. Ta ofiara raz dokonana na Golgocie jest wieczną rzeczywistością w Bogu. Czyn Syna Bożego to czyn ofiarniczy składania samego siebie w ofierze. Liturgia mówi nam, że to nas powinno pociągać: taki obraz Boga, który jest ofiarą z siebie”- powiedział Abp Ryś.