Abp Ryś: bardzo Was zapraszam, na wspólne wspominanie tamtego wydarzenia w Święcie Eucharystii!

- 31 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II był w Łodzi rozdając Eucharystię dzieciom pierwszokomunijnym. – wspomina w swoim zaproszeniu arcybiskup łódzki. - Wiem, że tradycją tego Kościoła jest Dzień Eucharystii na pamiątkę tamtego wydarzenia! Ufam, że jako Kościół ciągle jesteśmy w stanie dziecięctwa pierwszokomunijnego tzn., że Eucharystia nam nie spowszedniała, że potrafimy jeszcze podchodzić do ołtarza z taką emocją z jaką podchodzi pierwszokomunijne dziecko. – dodaje abp Ryś.

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 zgromadzimy się pod kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, aby wyruszyć w procesji eucharystycznej do Bazyliki Archikatedralnej Łódzkiej.

Po zakończeniu procesji o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem i z homilią Ks. Bpa Andrzeja Dziuby Biskupa Łowickiego.

Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na obiad na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

- Bardzo Was zapraszam, na wspólne wspominanie tamtego wydarzenia w Święcie Eucharystii! Zapraszam!