Autor: Antoni Zalewski
Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #13- kościół św. Brata Alberta

„Drobne gesty jak podanie nawet kubka wody, jeśli są spełnione przez człowieka z miłości to piękna służba poprzez którą człowiek wzrasta w swojej świętości. Służyć na wzór Jezusa, bo On nie przyszedł, aby Mu służono, ale żeby nam wysłużyć największy dar jakim jest nasze odkupienie, a my zasługujemy na ten dar służąc Bogu w drugim człowieku”- mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski w parafii św. Brata Alberta na Widzewie.

To kolejna świątynia do której w okresie Wielkiego Postu pielgrzymują wierni Archidiecezji Łódzkiej w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. W swojej homilii Ksiądz Biskup mówił służeniu drugiemu człowiekowi na wzór Jezusa Chrystusa. „Kto chciałby być pierwszym, niech będzie niewolnikiem waszym, tak jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale żeby służyć. Królować z Jezusem to znaczy służyć. Jezus pokazał konkretny dowód podczas Ostatniej Wieczerzy, kiedy obmywał swoim uczniom nogi.”

Dalej Bp Pękalski mówił, że „mówimy o pewnych zawodach: służba. Służba zdrowia, służba wojskowa, mówimy także o służbie kapłańskiej. Do tych różnych rodzajów służby należy dodać także wielką służbę, którą w każdej rodzinie spełniają rodzice. To piękna i odpowiedzialna służba.”

Na zakończenie homilii Ksiądz Biskup przypomniał słowa św. Jana od Krzyż, że „na koniec życia będziemy sądzeni z miłości. Będziemy sądzeni z miłości, czyli z pełnej miłości służby drugiemu człowiekowi. Jezus nas naucza, że kiedy służymy drugiemu człowiekowi to Jezusowi służymy.”

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kolejnym Wielkopostnym Kościołem Stacyjny będzie parafia Matki Bożej Jasnogórskiej. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to wielkopostne pielgrzymowanie.