Abp Ryś: byśmy Słowu Boga dali ciało!

- Maryi, którą mamy wszyscy przed oczami, powierzamy naszą zdolność czytania Słowa. Żebyśmy nie tylko potrafili przyjąć w siebie całą tę historię Słowa, jak ono rośnie z pielgrzymującym ludem Boga, ale jeszcze by Ono doznało takiego wzrostu w nas, by było Słowem żywym. By było Słowem owocującym. Byśmy Słowu Boga dali ciało! – mówił arcybiskup Grzegorz.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia – wieczornej Eucharystii w kaplicy domu biskupiego przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Odwołując się liturgii słowa łódzki pasterz powiedział między innymi - Jezus mówi, że każdy może być Mu matką. Ten kto przyjmuje Słowo i wypełnia je jest mi: bratem, siostrą i matką. Słuchamy Słowa. Kiedy je w sobie zatrzymujemy, to jest tak, jakby się w nas poczynało. Jak się Słowo w nas pocznie, jak się zakorzeni to rośnie, aż się urodzi. To, co rodzimy – to nie jest rzeczywistość, która jest z nas. Ona potrzebuje naszego udziału – naszej współpracy. To co się rodzi - jest Życiem z Boga. Kiedy to, co przyjęliśmy, to co było w nas posiane, to co urosło z nas się rodzi – to znaczy, że dajemy Słowu ciało. To znaczy, że to Słowo staje się czynem. Ono nie jest już naszą wewnętrzną tajemnicą, tylko się pojawia w świecie. – podkreślił arcybiskup Grzegorz.

Przed błogosławieństwem łódzki pasterz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę oraz zachęcił do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego, a także  zaprosił do wsparcia inicjatywy zakupu nowych respiratorów dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

zobacz także: Abp Ryś: wiem, że się nie zawiodę się na waszej hojności! – kupmy respiratory dla łódzkiego szpitala!

Dzisiejsza wieczorna liturgia była transmitowana tradycyjnie przez kanał YouTube Archidiecezja Łódzka oraz telewizję regionalną TVP3 Łódź.