Autor: Archidiecezja Łódzka
Modlitwa Zranionego Kościoła | Droga Krzyżowa w łódzkiej Kurii

Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży.

Także w naszej Archidiecezji wierni gromadzili się na Drodze Krzyżowej w swoich świątyniach, aby przepraszać Boga za ten grzech. W kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5” zebrali się księża pracujący w łódzkiej Kurii, aby wraz z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem i Księdzem Biskupem Markiem Marczakiem, także modlić się w tej intencji.

Po Drodze Krzyżowej Ksiądz Arcybiskup podziękował wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę. „Nie łatwo takie goją się takie rany, które już zostały zadane. Nie jest też tak, żeby się nie pojawiały nowe sytuacje, które wymagają naszej reakcji. Ta modlitwa, która będzie przychodzić do nas każdego roku, jest po to, aby nas pobudzić i wybić z takiego może uspokojenia, że zrobiliśmy wszystko co trzeba. To jest mocny głos, bo pochodzi od Jezusa. Działa w sumieniu, w sercach, działa w myśleniu mocą Ducha Św. On w nas nie wzbudza dyskusji, On w nas wzbudza pragnienie posłuszeństwa pójścia za tym co Jezus do nas mówi”- powiedział Metropolita Łódzki.