Autor: Antoni Zalewski
Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi z Abp. Rysiem | dzień 2

Dziś drugi dzień Wielkopostnych Rekolekcji dla Łodzi z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godzinie 18:00 w Kościele OO. Jezuitów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Łódzki.

„Na progu Wielkiego Tygodnia Ewangelia pokazuje nam taką bardzo piękną potrzebę Jezusa, aby znaleźć sobie przyjaznym dom. Wokół Jezusa narosło już tyle nienawiści, że naprawdę rozgląda się za jakimś miejsce gdzie przez chwilę może pobyć w pokoju i w pewności, że jest kochany. Tym domem jest dla niego dom przyjaciół Łazarza, Marii i Marty. Cała tradycja Kościoła mówi, że w Betanii Jezus zostawił na czas Wielkiego Tygodnia swoją Matkę. Jezus wiedział, że to jest dom w którym może zostawić Matkę na czas Jego odchodzenia. Liturgia nas wzywa abyśmy taki dom zaoferowali Jezusowi na ten czas Wielkiego Tygodnia. Dom przyjaciół”- mówił w swojej homilii Metropolita Łódzki.

Po Mszy Św. Ksiądz Arcybiskup wygłosił konferencję rekolekcyjną.