Szkoła Modlitwy #1 - Adwentowe Rekolekcje dla studentów z abp. Rysiem

„Szkoła modlitwy”– to tytuł czterodniowych rekolekcji adwentowych dla studentów, którym w tym roku w łódzkiej katedrze przewodzi ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki. W pierwszej konferencji rekolekcyjnej łódzki pasterz mówi o modlitwie prośby opierając swoje rozważanie o fragment Łukaszowej ewangelii o natrętnym przyjacielu.

- Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby,  bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”.  Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

Łk. 11, 5-8