Odpust Zupełny  – a co to takiego?

Uroczystość Wszystkich Świętych i następujące po tej uroczystości dni to dobra okazja dla każdego wierzącego katolika do zrobienia wielu dobrych uczynków. I nie chodzi tu tylko o te związane z przyozdobieniem grobów naszych bliskich na cmentarzu. O wiele cenniejszym, choć nie widocznym darem dla tych, którzy odeszli jest nasza modlitwa i ofiara Mszy Świętej, do której obowiązani jesteśmy w dniu 1 listopada – wszak jest to święto nakazane.

W dniach od  1 do 8 listopada jest możliwość ofiarowania za zmarłych łaski odpustu zupełnego. Czym jest odpust zupełny? Jaka jest jego historia? Kto nadaje odpusty? Za kogo można je ofiarować? Na te pytania odpowiada ks. dr Grzegorz Dziewulski – profesor teologii fundamentalnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

Aby uzyskać łaskę odpustu zupełnego i ofiarować go za…. należy…. - o  tym wszystkim mówi ks. dr. Grzegorz Dziewulski.

Nie zmarnujmy łaski danej nam przez Kościół Święty w tych dniach. Nasza modlitwa i ofiara to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować tym, których kochaliśmy, a których już pośród nas nie ma.

Więcej o odpustach znajdziesz tutaj: Odpusty w Kościele Katolickim