Koncert organowy: Bach i Buxtehude

Studenci i pedagodzy Katedry Organów i Muzyki Kościelnej zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze”. Podczas listopadowej odsłony swoje umiejętności prezentować będą studenci klas organów – Karol Szutka i Piotr Dziewiecki. W programie znajdą się kompozycje Dietricha Buxtehudego i Johanna Sebastiana Bacha.

Koncert odbędzie się 18 listopada (niedziela) o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach, przy ul. Okólnej 185.

Wstęp wolny.

Karol Szutka jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie organów dr. Daniela Prajznera. Obecnie studiuje w łódzkiej Akademii w klasie organów dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka oraz mgr. Łukasza Mosura.

Piotr Dziewiecki ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie organów mgr. Roberta Pluty. Studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie organów dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka oraz mgr. Krzysztofa Musiała. Jest słuchaczem warsztatów prowadzonych przez wykładowców polskich i zagranicznych, jako wykonawca chętnie uczestniczy w koncertach popularyzujących muzykę organową oraz kameralną. Miłośnik muzyki dawnej, który muzyczne zainteresowania łączy z pasją organoznawczą i praktyką organmistrzowską.

Więcej informacji: