XXVIII Niedziela Zwykła – 14 X 2018

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 14 października 2018 r.

1. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące adhortacji Papieża Franciszka „Amoris laetitia”, które odbędzie się 14 października  o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
(Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński - [email protected], tel. 882 427 430)

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

3. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i comunicantes). W tym roku załączone formularze ankiety należy wypełnić w dniu 21 października i przesłać je do końca miesiąca do Wydziału Duszpasterstwa. W tym roku dołączono dodatkowe pytania dotyczące grup duszpasterskich oraz nieruchomych zabytków w parafiach.

4. Kuria Metropolitalna Łódzka przypomina terminy rekolekcji kapłańskich, jakie odbędą się jeszcze w tym roku w Porszewicach:
6-9 listopada 2018 r. (wtorek-piątek),
26-29 listopada 2018 r. (poniedziałek-czwartek).
Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Godnarski – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza (1995-2007), członek Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000), założyciel i przewodniczący Wspólnoty Św. Tymoteusza, koordynator ekipy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – PRZYSTANEK JEZUS (1999-2013), współzałożyciel Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycz-nych Szkół Nowej Ewangelizacji (2009) oraz Sekretarz Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji (od 2011).  Przypominamy również, że rekolekcje mają charakter zamknięty, a więc należy uczestniczyć w nich od początku do końca, przebywając przez cały czas w ośrodku, a nie jedynie dojeżdżając na zajęcia.