Wyświetleń: 2026
VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Różańcowa do Łasku

Przyjechali z: Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Andrespola, Bełchatowa, Borszewic Kościelnych, Dobrej, Domaniewa, Górki Pabianickiej, Konstantynowa Łódzkiego, Koźla, Pabianic, Parzna, Piotrkowa Trybunalskiego, Poddębic, Pożdżenic, Rokicin, Rzgowa, Sokolnik, Tomaszowa Mazowieckiego, Tuszyna, Wolborza i Wygiełzowa, w sumie ponad tysiąc osób uczestniczyło w VI Archidiecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Łasku.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania pielgrzymów w Kolegiacie Łaskiej i konferencji wygłoszonej przez ks. dra Pawła Wiatraka z diecezji Siedleckiej. Następnie wszyscy zebrani wzięli udział w modlitwie różańcowej w kaplicy Matki Bożej. Intencją szczegółową, był trwający w tych dniach w Rzymie, Synod Biskupów o młodzieży oraz osoba Ojca Świętego Franciszka.

W słowie skierowanym do zebranych były moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Siedleckiej powiedział między innymi: „Różaniec - to młode pokolenie musi umieć smakować. Musi w nim zobaczyć wspaniałą modlitwę medytacyjną chrześcijańskiego zachodu, by się nie fascynować jogą, by się nie fascynować różnymi technikami dalekowschodnimi, tylko żeby zobaczyć piękno naszej modlitwy, która jest tak integralnie związaną z naszą kulturą, z naszą duchowością! -  tłumaczył

Po zakończonej liturgii, zostały odmówione modlitwy w kaplicy Matki Bożej Łaskawej, zawierzając wszystkich zebranych w świątyni i modlących się na różańcu.

Następnie zebrani zostali zaproszeni na obiad – wojskową grochówkę. Pielgrzymkę zakończył koncert w kolegiacie i Koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 15:00.