Powołanie - presynod o młodzieży i z młodzieżą

- Zapraszam was drodzy młodzi 18 września do katedry łódzkiej na godzinę 16:00. Damy sobie takie dwie godziny poświęcone powołaniu i tematyce październikowego Synodu o młodzieży. Chcę was w tym czasie słuchać, by na końcu powiedzieć wam, co zrozumiałem z tego, co mi powiedzieliście. Spotkanie zakończymy wspólną Eucharystią. Zapraszam! Przyjdźcie! – zaprasza abp Ryś.

Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową? Czy mam powołanie, a jeśli tak, to jakie? Jak je odkryć?  - te i podobne pytania stawiają sobie dziś młodzi, ale czy potrafią na nie odpowiedzieć? Z pomocą chce im przyjść arcybiskup Grzegorz Ryś, który pragnie słuchać młodych, rozmawiać z nimi i pomóc opowiedzieć im na różne nurtujące ich pytania.

Okazją do wymiany poglądów, odpowiedzi na różne pytania i rozmowy młodych z arcybiskupem łódzkim będzie presynod - spotkanie, które odbędzie się w łódzkiej katedrze 18 września – dokładnie we wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona Polskiej młodzieży o godz. 16:00. Spotkanie to stanie się łódzkim przygotowaniem do październikowego, rzymskiego Synodu biskupów na temat młodzieży.

- Jak wiecie już wkrótce udam się na Synod o młodzieży, który odbędzie się w październiku w Rzymie. – mówi w zaproszeniu do młodzieży abp Ryś. - Chciałbym jadąc na Synod do Rzymu, jechać tam z refleksją z waszej strony. Chcę, byście podzielili się tym, co rozumiecie przez słowo powołanie, jakiego towarzyszenia ze strony Kościoła oczekujecie – chcecie? Jak sobie to wyobrażacie? Czego ono ma dotyczyć? Choć będzie to Synod biskupów, to dobrze by było, żeby biskupi mówili waszym językiem, o waszych potrzebach, pragnieniach. – podkreśla arcybiskup.

Presynod - spotkanie arcybiskupa z młodymi będzie się składało z 2 części. W pierwszej, organizatorzy przewidzieli film o powołaniu, pracę w grupach oraz słowo arcybiskupa łódzkiego, natomiast w drugiej części – jako podsumowanie spotkania – celebrowana będzie Msza święta w intencji młodzieży, a po niej wspólne spotkanie przy posiłku przed katedrą.

Więcej informacji na temat spotkania na plakacie oraz na wydarzeniu – facebook.